Separatory pyłu

Separatory pyłu

Separatory pyłu

Wolnostojące separatory pyłu są urządzeniami przeznaczonymi do współpracy z młynami pionowymi i poziomymi jako niezależne urządzenia w instalacjach służących do przygotowania produktów o różnej granulacji.

Oferowane separatory dynamiczne są urządzeniami mającymi zastosowanie w instalacjach produkcji drobnoziarnistych produktów różnego rodzaju mieliw.

Separatory te są szczególnie przydatne tam, gdzie wymagany jest wysoki stopień rozdrobnienia produktu oraz duża jednorodność jego uziarnienia przy jednocześnie dużej wydajności instalacji. Są urządzeniami przepływowymi, w których rozdział pyłu następuje przez wytrącenie ze strumienia produktu grubych frakcji nie spełniających przyjętego kryterium wielkości. Parametry produktu mogą być regulowane przez zmianę prędkości obrotowej wirnika. Umożliwia to jego napęd, w wersji z silnikiem elektrycznym lub silnikiem hydraulicznym. Oba te rozwiązania gwarantują płynną regulację prędkości obrotowej, a co za tym idzie zmianę w dużym zakresie granulacji produktu.

W zależności od rodzaju separowanego mieliwa, a zwłaszcza jego erozyjności, najbardziej narażone na zużycie elementy oferowanych separatorów są wykonywane z materiałów odpornych na ścieranie lub napawane materiałami podnoszącymi ich żywotność.

Do efektów wynikających z zastosowania separatorów należą:

  • skuteczniejsza separacja (lepszy przemiał),
  • zwiększenie zdolności przemiałowej młynów,
  • rozszerzenie oferty produkcyjnej na sprzedaż produktu bardziej uszlachetnionego,
  • uzyskanie z jednej instalacji kilku produktów o różnej granulacji.

 

Naszym Klientom gwarantujemy kompleksową dostawę części zamiennych do użytkowanych separatorów oraz pełny serwis gwarancyjny i pogwarancyjny.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.