Młyny wentylatorowe

Młyny wentylatorowe

Młyny wentylatorowe

Młyny wentylatorowe są urządzeniami, które poprzez rozdrabnianie, suszenie, odsiewanie i transport węgla przygotowują mieszankę pyłowo-gazową przeznaczoną do spalania w komorach paleniskowych parowych kotłów pyłowych. Młyny wentylatorowe można wykorzystywać również do mielenia innych minerałów, np.: takich jak kamień wapienny, dolomit, siarka, wapno.

Młyn wentylatorowy spełnia jednocześnie dwie funkcje:

  1. urządzenia do przemiału węgla na pył o wymaganej miałkości,
  2. wentylatora, który zasysa wymaganą ilość czynnika suszącego i transportującego pył węglowy do paleniska.

 

Proces mielenia w młynach wentylatorowych odbywa się poprzez rozbijanie materiałów mineralnych. Wewnątrz komory młyna obraca się koło bijakowe, które jest elementem rozbijającym. Średnica kół bijakowych w zależności od wydajności młyna wynosi od 700 mm do 3700 mm.

Dotychczas FPM S.A. wyprodukowała i dostarczyła na rynek polski i zagraniczny ponad 920 młynów wentylatorowych przeznaczonych do przemiału węgla kamiennego i brunatnego, a także siarki płatkowej.

Naszym Klientom gwarantujemy kompleksową dostawę części zamiennych do użytkowanych młynów oraz pełny serwis gwarancyjny i pogwarancyjny.

* Wykonanie młynów typu „N”, „S” na podstawie umowy licencyjnej z niemiecką firmą EVT Energie und Verfahrenstechnik GmbH.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.