Młyny pierścieniowo-kulowe

Młyny pierścieniowo-kulowe

Młyny pierścieniowo-kulowe

Młyny pierścieniowo-kulowe są urządzeniami przeznaczonymi do rozdrabniania, suszenia i separacji kruchych materiałów mineralnych takich jak:

  • węgiel kamienny,
  • kamień wapienny,
  • wapno i inne.

 

Młyny pierścieniowo-kulowe znajdują zastosowanie w energetyce jak i przemyśle cementowo-wapienniczym, chemicznym i innych.

Młyny pierścieniowo-kulowe są zaliczane do grupy młynów miażdżących, w których proces mielenia odbywa się poprzez rozgniatanie i ścieranie mieliwa pomiędzy elementami mielącymi – pierścieniem miażdżącym a kulami. Stosownie do rodzaju mielonego materiału oraz jakości przemiału uzyskiwane w młynach wydajności mogą, w zależności od wielkości młyna, zmieniać się od kilku do kilkudziesięciu ton na godzinę.

Młyny pierścieniowo-kulowe dzięki swej konstrukcji są urządzeniami wysoce niezawodnymi o wskaźniku dyspozycyjności, uwzględniającym również czas remontów, osiągającym 90 ÷ 95%. Młyny pierścieniowo-kulowe nadają się do mielenia twardych i erozyjnych materiałów. W młynach pierścieniowo-kulowych zastosowano napędy spełniające wymogi w zakresie norm emisji hałasu.

Młyny pierścieniowo-kulowe produkowane są w oparciu o własną dokumentację, a oferowany typoszereg młynów obejmuje urządzenia o wydajności bazowej od 6 do 121 ton na godzinę.

Począwszy od 1962 roku FPM S.A. wyprodukowała i dostarczyła odbiorcom polskim jak i zagranicznym ponad 791 sztuk młynów pierścieniowo-kulowych.

Naszym Klientom gwarantujemy kompleksową dostawę części zamiennych do użytkowanych młynów oraz pełny serwis gwarancyjny i pogwarancyjny.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.