Młyny misowo-rolkowe

Młyny misowo-rolkowe

Młyny misowo-rolkowe

Młyny misowo-rolkowe są urządzeniami przeznaczonymi do rozdrabniania, suszenia i separacji kruchych materiałów mineralnych takich jak:

  • węgiel kamienny,
  • kamień wapienny,
  • wapno i inne.

 

Młyny misowo-rolkowe znajdują zastosowanie w energetyce jak i przemyśle cementowo-wapienniczym, chemicznym i innych.

Młyny misowo-rolkowe są zaliczane do grupy młynów miażdżących, w których proces mielenia odbywa się poprzez rozgniatanie i ścieranie mieliwa pomiędzy elementami mielącymi – misą a rolkami. Stosownie do rodzaju mielonego materiału oraz jakości przemiału uzyskiwane w młynach wydajności, w zależności od wielkości młyna, mogą się zmieniać od kilku do kilkudziesięciu ton na godzinę.

Młyny misowo-rolkowe dzięki swej konstrukcji są urządzeniami wysoce niezawodnymi o dużej dyspozycyjności, a wykorzystanie układów hydraulicznego docisku i smarowania zapewnia młynom pełną ich automatyzację. Młyny misowo-rolkowe nadają się do mielenia twardych i erozyjnych materiałów. W młynach misowo-rolkowych zastosowano napędy spełniające wymogi w zakresie norm emisji hałasu.

Dotychczas FPM S.A. wyprodukowała i dostarczyła swoim klientom 69 sztuk tego typu młynów.

Naszym Klientom gwarantujemy kompleksową dostawę części zamiennych do użytkowanych młynów oraz pełny serwis gwarancyjny i pogwarancyjny.

* Wykonanie młynów typu „RP” na podstawie umowy licencyjnej z niemiecką firmą EVT Energie und Verfahrenstechnik GmbH.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.